فتح‌الله‌زاده: بلای افشارزاده را بر سر افتخاری می‌آورند!


خبرگزاری فارس: علی فتح‌الله‌زاده درخصوص اختلاف کی‌روش و برانکو و تجمع هواداران استقلال مقابل ساختمان این باشگاه صحبت‌های زیر را انجام داد:

*رفتن مقابل باشگاه باعث سوءاستفاده یک عده می شود

ظاهراً بازهم هواداران استقلال در حمایت از شما مقابل ساختمان باشگاه جمع شدند.

من یک صفحه اینستاگرام دارم که طرفداران استقلال در همان صفحه به من ابراز محبت می‌کنند. همین لطف آنها کفایت می‌کند و رفتن مقابل باشگاه باعث می‌شود یک عده سوءاستفاده کنند. استقلال این روزها مشکل کم ندارد و در این شرایط باید بازیکن جذب کند و من هم نگران این تیم هستم.

*به افتخاری گفتم بلای افشارزاده را سر تو می‌آورند

چطور؟

حرفهای خوبی از داخل باشگاه بیرون نمی‌آید و قبلاً هم به افتخاری گفتم که مواظب باش و گول نخور. همان بلایی که بر سر افشارزاده با ۵۰ سال سابقه آوردند، بر سر شما هم می‌آورند. افتخاری مرتب می‌گوید حواسم هست، حواسم هست اما من به او گفتم اینقدر نگو حواسم جمع است چون در همین گیر و دار همان بلاها سر شما هم می‌آید. متأسفانه تیم هم در یکی، دو بازی نتیجه نگرفت و حرف و حدیثها بیشتر شد. من اعتقاد دارم برگشت به عقب دردی را دوا نمی‌کند.

*شیطان‌صفت‌ها را از استقلال دور کنند تیم درست می شود

راهکار چیست؟

الان نزدیک به ۴ ماه است که افتخاری به باشگاه استقلال آمده و در این ۴ ماه می‌شد یک تیم بست. من نمی‌دانم دوستان چرا مرتب به حاشیه می‌پردازند! تیم که نتیجه بگیرد، همه چیز خود به خود خوب می‌شود. بهتر است آقایان شیطان‌صفت را از باشگاه دور کنند تا چنین اتفاقاتی دیگر نیفتد. همین آقایان برای آنکه من  فتح‌الله‌زاده را خراب کنند، همه جا گفتند که ۸۰ میلیارد بدهی تقصیر من است. اما می‌دانند اگر این حرف را به صورت رسمی بزنند آن وقت است که من شکایت می‌کنم و باید بیایند و در دادگاه پاسخگو باشند و بدتر آبروی خودشان می‌شود. به خاطر این، به این طرف و آن طرف خط می‌دهند که من را خراب کنند. من این آدم‌ها را می‌شناسم ولی اگر حرفی نمی‌زنم دلیل بر ندانستم نیست. ۸۰ میلیارد بدهی دارید که ۴۰ میلیاردش مالیات است. مالیات را چرا به گردن من می‌اندازید؟ اگر نمی‌توانید تیم را به من بسپارید تا من همه چیز را حل کنم آن وقت که بدهی صفر شد، ۳ سال دیگر تیم را به خودتان می‌دهم. به جای این حرفها به فکر استقلال باشید که چند روز دیگر می‌خواهد به آسیا برود و همه کاسه و کوزه‌ها بر سر منصوریان شکسته که او نتیجه نمی‌گیرد. شما چرا داشته‌هایتان را رها کرده‌اید و سراغ حاشیه می‌روید؟

*مگر در زمان من بازیکنان اعتراض نمی‌کردند؟

منظورتان چیست؟

الان چه وقت این است که کاوه رضایی بگوید من می‌خواهم بروم؟ استقلال چند روز دیگر باید به مصاف السد برود و تیم ما یکی از پرافتخارترین تیمهای آسیا است. به جای حاشیه، مشکلات را حل کنید. مگر زمان من، بازیکنان اعتراض نمی‌کردند؟ مگر این اتفاقات درزمان من نبود؟ من هم می‌آمدم با بازیکن جلسه می‌گذاشتم و مشکل را حل می‌کردم. جالب است من با ۳ میلیارد تیم را نگه می‌داشتم. الان آقایان با ۲۵ میلیارد نمی‌توانند. متأسفانه چیزهایی می‌شنویم که خوشایند نیست و دودش به چشم هوادار می‌رود. آقایان مرتب به فکر این هستند که همه چیز را به گردن من، قریب، نظری جویباری، اولیایی و… بیندازند در حالی که ماه پشت ابر نمی‌ماند. بارها گفته‌ام فوتبال مثل یک آکواریوم است که همه چیز در آن مشخص می‌شود و نمی‌شود مسائل را پنهان کرد.

*سلطانی‌فر دو هیات مدیره را رو در رو کند تا دست خیلی‌ها رو شود

ظاهراً دلتان خیلی پر است.

دلم پر نیست. دلم می‌سوزد. من از شخص وزیر ورزش تقاضایی دارم که مسائل استقلال را ریز به ریز رصد کند. وزیر قبلی که جرأت نداشت و نمی‌خواست که دست یکسری‌ها را رو کند چون آن وقت افرادی را که خودش انتخاب کرده بود در نهایت آبروی خودش را می‌بردند. من از مسعود سلطانی‌فر که فردی آشنا به ورزش است می‌خواهم هیئت مدیره قبل و هیئت مدیره جدید استقلال را رودررو کند و آنجا همه چیز را از زمان مدیریت ما در استقلال جویا شود. مطمئن باشید آن وقت وزیر می‌فهمد که چه کسانی دروغ می‌گویند و چه کسانی این وسط آتش‌بیار معرکه می‌شوند. اگر وزیر محترم این کار را انجام ندهد مطمئن باشید که عده‌ای به دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌آلود خواهند بود و باور کنید یکسری هم از این تجمعاتی که رخ می‌دهد خوشحال می‌شوند.

*شاید برخی‌ها در تجمعات افراد را تحریک کنند تا علیه وزیر شعار بدهند

چطور؟

من از این شیطنت‌ها زیاد دیده‌ام. شما فرض کنید که در همین تجمعات ۱۰ نفر را تحریک کنند که علیه وزیر شعار بدهند. از این کارها زیاد اتفاق افتاده است. وزارت ورزش به عنوان متولی ورزش خیلی راحت می‌تواند جلوی این کارها را بگیرد چون استقلال و پرسپولیس مردمی هستند و اخبارش خیلی زود در بین مردم می‌پیچد. فقط خواهش من این است که وزارت به این مسئله ورود کند و بالاخره این دو هیئت مدیره را روبه‌روی هم بنشاند تا مشخص شود در این سالها چه اتفاقاتی رخ داده است.

*دست آن آقا در صفحات مجازی رو شد

ظاهراً چند روز پیش یکی از مسئولان فعلی استقلال در پیج روزنامه شما مطلبی نوشته بود که کارمندانتان آن را منتشر کردند.

بله، مطلبی که آن آقا در پایین پست یکی از هواداران منتشر کرده بود را دیدم و از بچه‌ها خواستم آن مطلب را بردارند. اتفاقاً بعد از این مسئله نزدیک به ۵۰ نفر از طرفداران استقلال کامنت‌هایی که این آقا در پایین پست‌هایشان برایشان به صورت خصوصی و عمومی منتشر کرده برای ما ارسال کردند و دست آقایان رو شد. این‌ها به ما توهین نمی‌کنند به کسانی توهین می‌کنند که برای استقلال خون دل خوردند. من اگر بعضی مواقع حرفی می‌زنم برای این است که زندگی‌ام را برای استقلال گذاشته‌ام. خوشبختانه دوستان پلیس فتا همه مسائل را زیرنظر دارند و اقدامات در صفحات مجازی ثبت می‌شود. مطمئن باشید به موقع از حقم در مقابل این تازه‌به‌دوران رسیده‌ها دفاع می‌کنم. بازی با آبروی افراد چیزی نیست که به راحتی از آنها گذشت کرد و من در این مدت به چیزهایی رسیدم که به موقع‌اش در مورد آن صحبت خواهم کرد. اما می‌خواهم نمونه‌ای از آن را برایتان بازگو کنم تا مردم این افراد را بشناسند.

*آقایان برای مطلب علیه من ۲۵ میلیون به یک رسانه پیشنهاد داده بودند!

بفرمایید.

بعد از اینکه به برنامه ۹۰ رفتم مدیران یکی از خبرگزاری‌های کشور با من تماس گرفت و گفت همان مطالبی که شب گذشته در برنامه ۹۰ علیه شما استفاده شده بود و برخی از آن از شما سؤال می‌شد، در اختیار ما قرار داده شده بود تا منتشر کنیم. آن مدیر اعلام کرد که برای این کار پیشنهاد ۲۵ میلیون تومانی داده شده ولی آنها قبول نکردند. همان شخص به من گفت وقتی مدارک را دیدم به شخص موردنظر اعلام کردم که این مدارک معتبر نیست و باید اسناد قویتری موجود باشد اما آن آقایان تأکید داشتند که این مطالب منتشر شود که در نهایت هم نشد. اما این را گفتم که اشاره کنم عده‌ای دست به هر کاری می‌زنند تا آبروی افراد را ببرند غافل از اینکه هیچ چیزی به اذن خداوند انجام نمی‌شود. البته من فردوسی‌پور را می‌شناسم و درست است که بعضی مواقع شیطنت‌هایی برای ما می‌کند ولی انصافاً او پولکی نیست و شاید گول برخی از افراد را بخورد که سرش کلاه بگذارند اما به سلامت کاری او ایمان دارم. من ۲۰ در این فوتبال بودم و خیلی مسائل را دیده‌ام ولی باید به شما بگویم که مردم خیلی چیزها را می‌فهمند. به جای این خباثت‌بازیها به فکر استقلال باشید و تیم را کمک کنید که بتواند در مقابل حریف تا دندان مصلح آسیایی نتیجه بگیرد.

*ریش‌سفیدها برای پایان اختلافات کی‌روش و برانکو ورود کنند

در مورد اختلافات کی‌روش و برانکو چه صحبتی دارید؟

الان وقت استعفای کی‌روش نبوده و نیست. کی‌روش زحمات زیادی کشیده و برانکو هم همین‌طور اما الان وقت ریش‌سفیدی است. تیم‌ملی باید از اعتبار خودش دفاع کند و وقت آن رسیده که تاج و دیگران دست به کار شوند. من از دوستان عزیزم و شخصیت بزرگواری مثل علی پروین، جعفر کاشانی و خوردبین تقاضا داریم که از آن طرف با برانکو صحبت کرده و همه گونه آمادگی‌ را داریم که به فدراسیون فوتبال و تیم‌ملی کمک کنیم که این مشکلات از سر راه برداشته شود.LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE