۴ مدال طلای نمایندگان کشورمان تا روز سوم


خبرگزاری تسنیم: در پایان سومین روز از دومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی، تکواندوکاران کشورمان ۲ مدال طلای دیگر به سبد اندوخته‌های خود افزودند.
 به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، سومین روز از دومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی (G2) با حضور ۲۱۶۳ تکواندوکار از ۵۴ کشور در دو بخش پومسه و کیوروگی و سه رده‌سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان از صبح امروز (شنبه) در سالن «آنولیوسیو المپیک» شهر آتن آغاز شده است که نمایندگان کشورمان تنها در رده‌سنی بزرگسالان و در گروه مردان در این رقابت‌ها به مصاف رقیبانشان رفتند.
در سومین روز این مسابقات، در گروه مردان تکواندوکاران دو وزن ۵۴- و ۶۸- بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند که ملی‌پوشان کشورمان با ترکیب کامران مردانی‌پور و آرمین هادی پور (وزن ۵۴- کیلوگرم)، سالار وحیدی – ابوالفضل یعقوبی و علیرضا علیاری (وزن ۶۸- کیلوگرم) رو در روی حریفان خود قرار گرفتند.
در وزن ۵۴- کیلوگرم آرمین هادی‌پور در نخستین مبارزه خود «سیمون کالیری» از ایتالیا را ۲۰ بر ۶ شکست داد، سپس «عدیل بلکدی» تکواندوکار هلندی را ۱۹ بر ۵ از پیش رو برداشت. در ادامه به مصاف «مارتیجن ویلمسن» از بلژیک رفت و با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ پیروز شد. در مرحله نیمه نهایی نیز «عظمت آبیبیلا» از روسیه که مدال برنز مسابقات قهرمانی اروپا را در کارنامه دارد ۱۱ بر یک برد. آرمین در فینال این رقابت‌ها به مصاف «قاسم مگمدوف» از آذربایجان دارنده مدال نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۶ و برنز قهرمانی نوجوانان اروپا رفت و با نتیجه ۹ بر ۲ با پیروزی از شیاپ‌چانگ خارج شد و مدال طلای این رقابت‌ها را بر گردن آویخت.
در این وزن کامران مردانی‌پور دیگر نماینده کشورمان در نخستین گام نتیجه را ۱۷ بر ۷ به نماینده انگلستان واگذار کرد.
در وزن ۶۸- کیلوگرم نیز ابوالفضل یعقوبی، ابتدا «میکاییل برگ» نماینده نروژی را ۲۸ بر ۱۳ برد، در دومین مبارزه خود به مصاف «هاکان کاوورات» از ترکیه دارنده مدال برنز قهرمانی جهان نوجوانان رفت و ۲۲ بر ۹ پیروز شد، او در ادامه «ویاچیسلاو مینین» از روسیه دارنده مدال طلای قهرمانی اروپای نوجوانان را در دیداری حساس و با نتیجه ۴ بر ۳ از پیش رو برداشت. سپس رو در روی «کنستانتینوس چمالیدیس» از یونان قرار گرفت و ۱۲ بر ۵ برد. تکواندوکار وزن چهارم کشورمان برای راهیابی به فینال این رقابت‌ها از سد «محمد کتبی» تکواندوکار بل‍ژیکی که در کارنامه او مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۵ و طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۵ به چشم می‌خورد ۱۳ بر ۶ گذشت. او در مبارزه پایانی «آنتونیو روسیلو» اسپانیایی دارنده مدال برنز قهرمانی جهان و برنز گرندپری را را ۱۴ بر ۶ شکست داد.
در وزن ۶۸- کیلوگرم سالار وحیدی که نخستین گام را محکم برداشته و با قاطعیت نماینده یونان را ۱۸ بر صفر شکست داده بود در دومین مبارزه خود نتیجه را ۱۲ بر ۶ به «الکسی دنیسنکو» تکواندوکار روسی و نایب قهرمان بازی‌های المپیک ۲۰۱۶، دارنده مدال برنز بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ و نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۵ واگذار کرد و از گردونه رقابت‌ها خارج شد. علیرضا علیاری نیز ابتدا نماینده صربستان را ۹ بر ۲ از پیش رو برداشت اما در در دیدار با نماینده اسپانیا که قهرمان مسابقات اروپایی ۲۰۱۴ است، ۱۱ بر ۱۳ مغلوب شد.
تیم‌ملی کشورمان تا کنون موفق به کسب ۲ مدال طلای دیگر توسط محمد کاظمی (وزن ۵۸- کیلوگرم) و میرهاشم حسینی (وزن ۶۳- کیلوگرم) شده است.
فردا (یکشنبه) و در روز پایانی این مسابقات تکواندوکاران دو وزن ۷۴- و ۸۷+ کیلوگرم بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند که مسعود حجی زواره – امیرحسین ساسان و بهنام اسبقی (وزن ۷۴- کیلوگرم)، سیاوش فخرایی و سجاد مردانی (وزن ۸۷+ کیلوگرم) به عنوان نمایندگان کشورمان هستند.
هدایت این تیم برعهده «مهدی بی باک» به عنوان سرمربی و «علیرضا نصرآزادانی» و «هادی افشار» به عنوان مربی است.
مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی (G2) است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷٫۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تکواندوکاران تعلق می‌گیرد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.